Jak postupovat při čištění a údržbě pračky

Vždy je nutné po každém praní, nebo alespoň jednou za čas provádět údržbu pračky. Pokud toto neprovádíte, usazují se po celé pračce různé nečistoty, zbytky prášků a bakterie, což má za následek zápach z pračky, plísně a nebo v horším případě zadření čerpadla.

Čištění gumového těsnění

Doporučujeme po každém praní vysušit hadříkem gumové těsnění, hlavně ve vnitřní části těsnění. Dále pak za jeden až dva měsíce vyčistit dolní vnitřní část gumového těsnění přípravkem ze Sava a teplé vody v poměru 50:50. Důležité je tuto část pořádně očistit nebo odrhnout. Můžete k tomu použít např. zubní kartáček. Poté vytřete suchým hadrem. Nakonec zapněte pračku a zvolte program s nejvyšší teplotou.

Čištění pračky octem

Jednou za měsíc byste měli pračku vyčistit octem. Postup je velmi jednoduchý. Nalijte do pračky 1 – 2 litry octa. Nastavte program na nejvyšší teplotu a nechejte projet. Pozor nepouštějte stejný prací cyklus s octem a Savem zároveň.

Čištění filtru

Dosti často zanedbávané a přitom důležité je čištění filtru. Filtr stačí vyjmout a důkladně propláchnout pod tekoucí vodou. Pokud to jde, doporučuji prstem protočit vrtulku od čerpadla, zda tam není něco zapadlé. Vrtulka je v zadní části za filtrem. Čištění filtru výrobci doporučují 2x za rok. Jestliže perete chlupaté věci, je lepší tuto údržbu filtru opakovat častěji.

Čištění dávkovače pracího prášku

Poslední část pračky, kterou byste měli pravidelně čistit, je násypka - dávkovač pracího prášku. Postup je jednoduchý. Dávkovač vytáhnou, vyčistit pod tekoucí vodou, popř. vydrhnout kartáčkem a vysušit. Důležitá informace! Vždy řeďte dle návodu aviváž. Jestliže je aviváž hustá, zůstává v dávkovači.

Užitečná rada na závěr

A rada na závěr. Vždy po praní pootevřete dvířka pračky a násypku tak, aby pračka dostatečně větrala. Neboť když budete větrat nebude se tvořit plíseň a ani zápach.